Niezwykły koncert w Hali Maszyn EC1

22 kwietnia w Hali Maszyn EC1 odbędzie się niezwykły koncert. Zespół Amerykańskich Sił Lotniczych w Europie (U.S. Air Forces In Europe Band) w pełnym trzydziestoosobowym składzie zaprezentuje repertuar pochodzący m.in. z największych hitów Hollywoodu i Broadwayu.

| Wszystkie bilety na koncert zostały sprzedane |

Historia zespołów wojskowych w Europie sięga średniowiecza. Początkowo chodziło po prostu o doboszy, którzy nadawali rytm maszerującym żołnierzom. Orkiestry reprezentacyjne — a do takich należy U.S. Air Forces In Europe Band — to wynalazek już znacznie późniejszy, ale również mogący pochwalić się ponad siedemdziesięcioletnią tradycją.
Amerykańskie wojska lotnicze w Europie utworzyły swój zespół już w 1943 r., od początku dbając zarówno o rozrywkę dla alianckich żołnierzy jak i powoli budując relacje z ciężko doświadczonymi mieszkańcami Europy, zapewniając im chwile wytchnienia od trudnej rzeczywistości.

Pierwszy skład zespołu liczył zaledwie pięć osób. Dzisiaj orkiestra stacjonująca w bazie lotniczej w Ramstein jest znacznie bardziej rozbudowana. Na koncert w Hali Maszyn EC1 dotrze w składzie największym, aż 30 osób.

Repertuar U.S. Air Force In Europe Band jest zróżnicowany stylistycznie i sięga zarówno do korzeni amerykańskiej muzyki rozrywkowej jak i dziedzictwa europejskiego. Muzycy wykonują przeboje z Broadwayu, z największych filmów Hollywoodu, ale i standardy jazzowe oraz utwory Dixieland (wczesny jazz w stylu nowoorleańskim, mający swoje źródła w początkach XX wieku). Z drugiej strony wykonują również uwertury i fragmenty najbardziej znanych utworów operowych, wykorzystując swoich utalentowanych solistów. Rzecz jasna nie brakuje także najbardziej klasycznych z klasycznych marszy.

Zapraszamy serdecznie do wyjątkowej przestrzeni Hali Maszyn EC1, którą w ten jeden wieczór wypełni radosna muzyka jedynej w Europie orkiestry sił powietrznych USA.

Kiedy: 22 kwietnia 2017 (sobota), godz. 1900| Wszystkie bilety na koncert zostały sprzedane |

Gdzie: Hala Maszyn EC1, ul. Targowa 1/3 (wejście główne do Planetarium EC1 - od strony ul. Hasa, na wprost dworca Łódź Fabryczna)

Cena biletu: 20 zł (wszystkie bilety na koncert zostały sprzedane)

 

Koncert US Air Forces in Europe Band