"Powidoki" - premiera w Hali Maszyn EC1

Obejrzyj ostatni film Andrzeja Wajdy w wyjątkowej przestrzeni Hali Maszyn w "EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi!

Bilety można kupić w kasach EC1 przy ul. Targowej 1/3 (więcej informacji: tel. 798 320 153).

 

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

Premiera "Powidoków" w Hali Maszyn EC1

* 12 stycznia (czwartek) o godz. 19:00
Oficjalna ogólnopolska premiera z udziałem twórców i aktorów (wydarzenie zamknięte).
 

* 13 stycznia (piątek)
Następnego dnia w tym samym niezwykłym miejscu wyświetlimy "Powidoki" aż cztery razy. Wieczorem zapraszamy również na pokaz specjalny rewelacyjnej komedii "Toni Erdmann", która poza nagrodą krytyków FIPRESCI na Festiwalu w Cannes zdobyła również wszystkie najważniejsze statuetki Europejskich Nagród Filmowych.

O 9:00 i 11:30 pokazy dla grup ze szkół ponadgimnazjalnych. Bilet będzie kosztował tylko 10 zł od osoby a rezerwacje grupowe (min. 15 uczniów) przyjmują telefonicznie kasy EC1 pod nr 539 997 693.

O 14:00 zapraszamy na pokaz dla seniorów. Tu również bilet będzie kosztował tylko 10 zł. Rezerwacje przyjmują telefonicznie kasy EC1 pod nr 539 997 693.

* O 17:30 główny punkt piątkowego premierowego dnia: rozpoczniemy spotkaniem z zespołem Łódź Film Commission, który opowie o kulisach powstawania filmu. Następnie odbędzie się projekcja "Powidoków" w niesamowitej Hali Maszyn EC1. Cena biletu wyniesie 25 zł od osoby (w cenie zawarty jest również sobotni spacer po Łodzi śladami "Powidoków", o którym piszemy niżej).

Bilety można kupić w kasach EC1 przy ul. Targowej 1/3 (więcej informacji: tel. 798 320 153).

* O 20:30 zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Toni Erdman" (kup bilet), odbywający się jeszcze przed wprowadzeniem go na ekrany polskich kin.

TONI ERDMANN w Hali Maszyn EC1

Film został uhonorowany nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI na Festiwalu w Cannes (2016). Z kolei podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych zdobył wszystkie najważniejsze statuetki:
- Najlepszy Film
- Najlepszy Reżyser (Maren Ade)
- Najlepszy Scenariusz (Maren Ade)
- Najlepsza Aktorka (Sandra Hüller)
- Najlepszy Aktor (Peter Simonischek)
...oraz znalazł się na tzw. krótkiej liście 9 filmów rywalizujących o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".
Cena biletu wyniesie 20 zł od osoby.
 

* 14 stycznia (sobota) o godz. 11:00
W sobotnie przedpołudnie zapraszamy dodatkowo na spacer śladami "Powidoków". Zbieramy się pod Muzeum Sztuki (na rogu ul. Więckowskiego i Gdańskiej) i obejrzymy miejsca, gdzie odbywały się plany zdjęciowe ostatniego filmu Andrzeja Wajdy.

Plan zdjęciowy "Powidoków" Andrzeja Wajdy