Narodowe Centrum Kultury Filmowej

 

Nowy portal NCKF.PL - kliknij tutaj

 

 

Nowy portal NCKF.PL - kliknij tutaj

 

Narodowe Centrum Kultury Filmowej to instytucja popularyzująca kulturę filmową, prowadzona wspólnie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Łódź. Jest częścią kompleksu kulturalno-artystycznego „EC1 Łódź – Miasto Kultury”, znajdującego się  na terenie zrewitalizowanej elektrociepłowni w sercu Nowego Centrum Łodzi.
Po zakończeniu inwestycji planowanej na lata 2016-2019 NCKF stanie się centralnym w Polsce i unikatowym w tej części Europy ośrodkiem kulturalnym i edukacyjno-ekspozycyjnym dla osób zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną.

 

Nowy portal NCKF.PL - kliknij tutaj

 

Narodowe Centrum Kultury Filmowej to:

Kino NCKF
3 sale, łącznie 260 miejsc. Projekcje specjalne, przeglądy i festiwale, pokazy filmów z bieżącego repertuaru; spotkania z ludźmi kina, dyskusje panelowe, otwarte konferencje popularyzujące wiedzę o kulturze filmowej.

Edukacja
Atrakcyjne projekty edukacyjne: spotkania z ludźmi kina, gry oraz warsztaty z konstruowania aparatów optycznych, produkcji i postprodukcji, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych.

Wystawy czasowe
Ekspozycje podejmujące tematy z pogranicza kina, sztuk wizualnych i media-artu; instalacje wizualne, multimedialne rzeźby, wielkoformatowe projekcje, mapping 3D przygotowywane w ramach NCKF i we współpracy z europejskimi i światowymi partnerami.

Pracownia naukowa
Nowoczesna przestrzeń do pracy naukowej i spędzania wolnego czasu. Bogata kolekcja filmów, książek, zdigitalizowanych materiałów  audiowizualnych, polskich i zagranicznych baz danych i kolekcji archiwalnych.

Wystawa „Materia Kina”
Interaktywna prezentacja gra w kolejnyche etapów powstawania filmu: od prac nad scenariuszem, przez dobór aktorów, kostiumy, charakteryzację, scenografię i pracę na planie, po montaż, efekty specjalne, udźwiękowienie i dystrybucję.

Wystawa „Mechaniczne oko”
Multimedialna ekspozycja poświęcona technologicznemu i społecznemu wymiarowi filmu: historii kinematografii i ewolucji technologii audiowizualnych na tle przemian związanych z różnymi formami mechanizacji widzenia.

Wystawa „Kino Polonia”
Multimedialna i narracyjna wystawa o historii kina na ziemiach polskich od pierwszych projekcji po czasy współczesne. Oryginalne rekwizyty, kostiumy, sprzęt techniczny i dokumenty; plakaty, neony, fotosy i taśmy. A wszystko w nowoczesnej formie ekspozycyjnej i architektonicznej zapewniającej ogrom sensualnych i intelektualnych wrażeń.

 

Nowy portal NCKF.PL - kliknij tutaj