Dni Funduszy Europejskich 2021 w EC1

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to część szerszej kampanii, którą prowadzi Komisja Europejska (#EUinmyregion). Dzięki niej obywatele UE mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków. To jednak nie wszystko! Dni otwarte to okazja do zdobycia wiedzy, a także czas świetnej zabawy!

W 2021 roku serdecznie zapraszamy na trzydniowe święto do Centrum Nauki i Techniki EC1. W tych dniach ceny biletów wstepu będą niższe o połowę!

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Cennik biletów na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021 - tabela z kwotami

 

Tu, gdzie kiedyś działała pierwsza komercyjna Elektrownia Łódzka (1907!), otworzyliśmy niezwykłe miejsce łączące zabawę i rozrywkę z nauką i ciekawą wiedzą. 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni, ponad 200 stanowisk, niesamowite Kino Sferyczne - wszystko to czeka na Ciebie, Twoją rodzinę i przyjaciół!

Pięć pięter kryje trzy wystawy stałe i dwie czasowe oraz mnóstwo mniejszych i większych niespodzianek.

 

Śladami gwiazd teledysku I CIEBIE TEŻ BARDZO - Daria Zawiałow na szczycie Chłodni Kominowej

 

1. Teledysk do największego hitu tegorocznych wakacji, "I Ciebie też, bardzo", powstał właśnie w naszych przestrzeniach. Serdecznie zapraszamy na specjalne oprowadzanie śladami gwiazd clipu! Gdzie Dawid Podsiadło podjeżdżał samochodem? Gdzie znajduje się niesamowita kula? Gdzie tańczył Vito Bambino? I wreszcie - gdzie błyszczała urodą i głosem Daria Zawiałow...? Halę Maszyn obejrzymy z perspektywy jej historycznej fasady i zakończymy pod kominem, który pojawił się w finałowej scenie teledysku.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, nie ma ich zbyt dużo.

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Żywiołaki z dziećmi - poznaj Wodziana, Aero, Ogi, Ziemka i Żywka!

 

2. Po raz pierwszy będziecie mogli poznać na żywo nasze Żywiołaki! Są to stworki mieszkające na Ulicy Żywiołów, które zaproszą Was do wspólnej zabawy już jesienią tego roku. W czasie Dni Funduszy Europejskich Wodzia, Aero, Ogi, Ziemek i Żywek będa pojawiać się w różnych częściach Centrum Nauki i Techniki EC1, pozować do zdjęć, rozmawiać z dziećmi i zapraszać do swojego nowego domu.

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Przewodnik po Elektrowni - grupa zwiedzających ogląda wielki historyczny turbogenerator

 

3. Zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 zaczynamy od poznania historii tego niezwykłego miejsca oraz procesów przetwarzania energii w klasycznej elektrowni węglowej. Po drodze:
• poznamy również inne rodzaje elektrowni,
• obejrzymy fascynujący multimedialny mapping na wielkim turbogeneratorze,
• spróbujemy swoich sił w wielu specjalnie zaprojektowanych grach (zarówno jednoosobowych jak i wymagających współpracy grupowej).
Skorzystaj z oprowadzania Przewodnik po Elektrowni!

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Przewodnik po Kosmosie - jasne kule monitorów sferycznych na tle ciemnego pomieszczenia

 

4. Druga wystawa stała zabiera nas w fascynujący mikro- i makroświat - czyli to wszystko, czego nie możemy na co dzień zaobserwować nieuzbrojonym okiem. Od atomów, przez mikroskopijne pyłki roślin, po Układ Słoneczny i głęboki Kosmos!
A skoro mowa o Wszechświecie - skorzystaj z oprowadzania Przewodnik po Kosmosie!

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Rodzic z dzieckiem na ręku na środku dużej sali wystawowej

 

5. Następnie podejmujemy wyzwanie: spróbujemy zrozumieć rozwój wiedzy i cywilizacji. Mnóstwo specjalnie zaprojektowanych eksponatów zabierze Cię w świat fizyki, chemii i niespodziewanych odkryć:
• jak roznosi się głos?
• jak działa lotniskowy system prześwietlania bagażu?
• jak wyglądają mikrocząsteczki docierające do nas z Kosmosu?
• czy stary zegarek lub piękne zielone szkło po dziadkach emitują promieniowanie?
• dlaczego nasza specjalna walizka jest tak bardzo nieposłuszna i trudna do przenoszenia?

To tylko kilka zagadek, na które odpowiedź poznamy w tym miejscu. Jest ich o wiele, wiele więcej!

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!

 

Widok z chłodni kominowej w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

⭐ Nie zapomnij o wystawach czasowych (Tajemnice pyłków, Wystawa lalek animacyjnych) oraz obejrzeniu panoramy Łodzi z tarasu widokowego na naszej Chłodni Kominowej.

 

Dark Side of The Moon - pokaz muzyczny w Planetarium EC1 (pryzmat)

 

6. Na zakończenie sobotniego dnia - czas na mocniejsze uderzenie! 18 września 2021 r. zapraszamy do Planetarium EC1 na pokaz muzyczny "Pink Floyd - The Dark Side of The Moon".

Dzięki nagłośnieniu Dolby Surround 5.1, zastosowanemu pod kopułą Planetarium EC1 przeżycie będzie wyjątkowe — praktycznie nie do odtworzenia w warunkach domowych lub słuchawkach podłączonych do smartfonów.
Nie musimy chyba dodawać, że będzie... głośno. 🙂
Kliknij po więcej szczegółów oraz trailer

 

Wszystko to (oprócz pokazu Pink Floyd w Planetarium) w cenie biletu do Centrum Nauki i Techniki EC1, bez dodatkowych dopłat. Biletu, przypomnijmy, tańszego o 50% specjalnie na czas tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Do zobaczenie w ścisłym sercu Łodzi w najciekawszej atrakcji naszego miasta!

 

Kliknij i kup bilet
na 17-19 września!