Urodziny Leonarda w Łodzi

Już 14 kwietnia 2018 w EC1 Łódź odbędą się urodziny prawdziwego człowieka Renesansu -  Leonarda da Vinci. Z tej okazji Mistrz zaprasza dzieci i dorosłych na szereg urodzinowych atrakcji oraz do zwiedzenia wystawy w specjalnej promocyjnej cenie: 19 zł!

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Urodziny Leonarda da Vinci w EC1 Łódź

Dlaczego w Łodzi?
Leonardo zameldował się w Łodzi pod koniec listopada 2017, kiedy to wystartowała światowa wystawa jego wynalazków. Od tego czasu na dobre zadomowił się w EC1 i właśnie tu postanowił wyprawić swoje urodziny.

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Wystawa „Leonardo da Vinci — Energia Umysłu”
to ponad 70 eksponatów, w tym historycznych modeli, interaktywnych instalacji, filmów oraz współczesnych przykładów bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej.
Koncepcja sprowadzenia wystawy jest pokłosiem współpracy „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, z Cité des Sciences et de l’industrie, z siedzibą w Paryżu, największym Centrum Nauki w Europie. Wspólnie z Museo nazionale della scienza e della tecnologia Leonardo da Vinci oraz Deutsches Museum z Monachium jest ono producentem projektu.

W samo południe 14.04.2018 r. zapraszamy na tort!
W południe Leonardo zaprasza na ogromny torty urodzinowy, który specjalnie zamówił u swojego zaprzyjaźnionego cukiernika. Obiecał z Waszą pomocą zdmuchnąć świeczki i nie eksperymentować z przepisami sprzed pół tysiąca lat.

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Atrakcje towarzyszące
Od godziny 11:00 do godziny 16:00, EC1 wypełnią atrakcje dla maluchów – będzie można ułożyć portret artysty dużymi puzzlami, spróbować kinetic drawing, czy odwiedzić pracownię mistrza i trochę w niej poeksperymentować.

Leonarda można spotkać od godziny 12:00, będzie mu można złożyć życzenia osobiście lub wypisać na pamiątkowej kartce. Kartki wspólnie zapieczętujemy i zamkniemy w kapsule czasu, Leonardo otworzy je już za 34 lata, na swoje 600 urodziny.

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Tylko 19 zł za bilet!
Leonardo zaprasza przez całą sobotę 14 kwietnia 2018 r. od 10:00 do 20:00. Cena biletu w promocyjnej, urodzinowej taryfie to tylko 19 zł.

100 biletów dla dzieci z domów dziecka!
Leonardo wierzy, że w każdym dziecku drzemie geniusz, dlatego z okazji swoich urodzin zaprosi na wystawę setkę dzieci z łódzkich domów dziecka. Dzieciaki to przyszłość naszego świata, od nich zależy, ile będzie w nim miejsca na wynalazki i odkrycia.

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Urodziny Leonarda da VInci w EC1 Łódź

Więcej o wystawie.
Wystawa "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" w Łodzi potrwa tylko do 3 czerwca i to jej ostatni światowy przystanek. „W ciągu 4 miesięcy wystawę odwiedziło już ponad 50 tys. gości i jeśli uda się utrzymać ten trend, możemy pobić frekwencję z Monachium czy Londynu”, mówi Michał Kędzierski - odpowiedzialny za marketing wystawy.

| Kliknij i kup bilet na urodziny Leonarda w EC1 Łódź (sobota 14 kwietnia) za jedyne 19 zł! |

Dodatkowe informacje:

  • 750 tys. osób odwiedziło wystawę na całym świecie
  • 70 eksponatów
  • 40 historycznych modeli
  • 46 multimedialnych instalacji
  • Ostatnia okazja obejrzenia eksponatów poza murami Muzeum Leonarda da Vinci w Mediolanie

Polscy Leonardowie
Polskim suplementem do wystawy jest część opracowana przez zespół Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prezentująca archeologię mediów, czyli wynalazki i projekty poprzedzające powstanie fotografii, filmu i kina. Jednym z głównych bohaterów tej części ekspozycji jest polski inżynier, wynalazca, operator filmowy, reżyser, inżynier oraz przedsiębiorca, urodzony 4 kwietnia 1875 roku w Warszawie – Kazimierz Prószyński. Był on konstruktorem pionierskich aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej zdecydowało się na rekonstrukcję legendarnego biopleografu, którego twórcą był Kazimierz Prószyński. To wydarzenie bez precedensu i o ogromnym znaczeniu dla rodzimej kultury – nie tylko w jej filmowym aspekcie.

Aplikacja „Energia Umysłu” autorstwa firmy Hycom:
Jeszcze przed przybyciem na wystawę warto zainstalować aplikację multimedialną „Energia umysłu”. Stanowi ona integralną część ekspozycji, pozwala na zapoznanie się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi, jak ceny biletów, godziny otwarcia oraz pomoże bez problemu dotrzeć do łódzkiego EC1. Podczas zwiedzania wystawy aplikacja oprowadza po kolejnych częściach ekspozycji i w łatwy sposób podaje informacje i ciekawostki związane z kolejnymi sekcjami ekspozycji i eksponatami. Pomaga też osobom niepełnosprawnym, dzięki głosowym opisom eksponatów oraz możliwości wezwania asystenta osób niepełnosprawnych zwiedzających EC1.
Aplikacja Energia Umysłu jest dostępna w trzech językach, w wersjach na iOS oraz Android.