Łódzki Fundusz Filmowy

W 2017 roku mija 10 lat od powstania pierwszego regionalnego funduszu filmowego w Polsce. Finansowany przez Miasto Łódź Łódzki Fundusz Filmowy wspiera produkcję filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które tematycznie bądź realizacyjnie związane są z Łodzią i regionem łódzkim.

Od 2007 roku dzięki wsparciu Łódzkiego Funduszu Filmowego powstało blisko 70 produkcji dofinansowanych na łączną kwotę 8 000 000 zł. Z grona filmów, które w tym czasie otrzymały wsparcie z Funduszu największy sukces odniosła wielokrotnie nagradzana, w tym Oscarem i Europejską Nagrodą Filmową, „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego produkowana przez Opus Film. Nie jest to bynajmniej jedyny przykład filmu powstałego z udziałem Funduszu, który znalazł uznanie w oczach widzów i krytyków, bowiem Miasto Łódź może pochwalić się dofinansowaniem też takich produkcji jak nominowane do Oscara „W ciemności” Agnieszki Holland, „Powidoki” Andrzeja Wajdy czy „Miasto ‘44” Jana Komasy.

W ramach obchodów 10-lecia powstania Łódzkiego Funduszu Filmowego przeprowadzono szereg działań i aktywności, na które Łódź Film Commission pozyskało środki z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obchody rozpoczęły się organizacją uroczystej premiery filmu „Powidoki” w reż. Andrzeja Wajdy w przestrzeniach EC1 Łódź, a w ciągu roku odbyły się pokazy dofinansowanych filmów, spotkania z twórców z widzami, pojawiła się limitowana jubileuszowa seria plakatów oraz reportaży wideo prezentujących wybrane produkcje wsparte przez fundusz.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelarycznym zestawieniem dofinansowanych produkcji za lata 2007-2017.

Podsumowanie obchodów 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego.

Program obchodów z okazji 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego jest współfinansowany przez:

Nabór do kolejnej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego zostanie ogłoszony na początku 2018 roku.

Regulamin konkursu na udział w koprodukcji pod nazwą "Łódzki Fundusz Filmowy" na rok 2017.

 

Powrót do strony Łódź Film Commission