Historia eksperymentu chemicznego

Z dumą i radością zapraszamy do odwiedzenia bezpłatnej X Jubileuszowej Ścieżki Edukacyjnej, którą przygotował Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej w przestrzeniach Centrum Nauki i Techniki EC1. Zapewniamy, że warto!

Historia eksperymentu chemicznego

Z CHEMIĄ NA TROPIE ZBRODNI
Pomóż nam rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, przyglądając się zainscenizowanemu miejscu zdarzenia. Zastosujesz zdobycze chemii sądowej, spróbujesz wykryć ślady krwi i... nie, więcej nie zdradzimy.

CHEMIA W LUSTRZANYM ODBICIU
Czy każdy przedmiot odbity w lustrze jest identyczny z oryginałem? Jaki wpływ na codzienne życie ma chiralność? (spokojnie, wyjaśnimy!)

CHEMIA RADIACYJNA
Zjawisko promieniotwórczości towarzyszy nam już od ponad stu lat. Poznaj historię i rozwój tej dziedziny nauki, daj się porwać na wycieczkę w czasie!

POLIMERY CZYLI PLASTIKOWY ŚWIAT WOKÓŁ NAS
"Plastikowe" samochody. Ocieplenie ścian domów i bloków. Plastikowe narzędzia. Opakowania. Polimery otaczają nas na każdym kroku - zajrzymy wspólnie w głąb powszechnie używanych przedmiotów.

NANOMATERIAŁY
...czyli jak coś zupełnie niewidocznego zmienia świat i nasze życia. Nanotechnologia to nauka, której intensywny rozwój rozpoczął się ok. 70 lat temu, a wielką zmianą było uruchomienie mikroskopu elektronowego.

 

GDZIE?

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Strefa Wystaw Czasowych (wejście od ul. Hasa)

ZA ILE?
Bezpłatnie, ale wcześniej trzeba zarezerwować wejściówkę i zrealizować ją na pół godziny przed wejściem na ścieżkę. tel. 42 600 61 00 wew. 1

Klienci indywidualni mogą rezerwować bilety przez internet na stronie bilety.ec1lodz.pl

KIEDY?
Wejścia na wystawę "Historia Eksperymentu Chemicznego":

  • 20-23 marca 2018 r. w godz. 900 - 1300 oraz 1420 - 1720
  • 24 marca 2018 r. - nieczynne
  • 25 marca 2018 r. w godz. 1000 - 1320

 

Chemia