Święto Ziemi w Centrum Nauki i Techniki EC1

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Centrum Nauki i Techniki EC1 będziemy świętować z naszą planetą przez cały tydzień pod hasłem: „ZNAM – KORZYSTAM – OSZCZĘDZAM”!

Zapraszamy na dodatkowe atrakcje od 21 do 27 kwietnia 2018 r.

Święto Ziemi w EC1 Łódź

21-27.04.2018 – w godzinach otwarcia Centrum:

  • „Tajemnice Ziemi” – gra na ekspozycji, przeznaczona dla graczy indywidualnych i grup kilkuosobowych. Karta gry do pobrania w kasach.
  • „Eko-kącik”. W strefach odpoczynku zachęcamy do rozwiązywania przygotowanych eko-quizów: krzyżówek, rebusów, układanek, puzzli.  
  • „Przygody węgla i wody w EC1” – testowanie gry planszowej. Zapraszamy do przetestowania naszej nowej gry planszowej opowiadającej o obiegu wody i węgla w EC1.
  • „Piasek w rozmiarze XXL” – obserwacje pod mikroskopem. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą własnego materiału do obserwacji. Może gdzieś w domu, w szklanej butelce znajdziemy pamiątkowy piasek z egzotycznej plaży, pustyni czy wydmy? Wystarczy niewielka ilość.

21-22.04.2018 – 10:00-15:00 oraz 24-27.04.2018 – 9:00-14:00:

  • ZNAM – stanowisko, na którym wzbogacimy swoją wiedzę na temat Ziemi – gleb, wody, powietrza, świata przyrody. Wykonamy mini profile glebowe, za pomocą prostych eksperymentów sprawdzimy, czy powietrze ma masę, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, a na końcu weźmiemy pod lupę ciekawe organizmy zwierzęce.
  • KORZYSTAM – korzystając z zasobów naszej planety – wody, ziemi i nasion wysiejemy rośliny użytkowe. Każdy zwiedzający będzie miał okazję wysiać wybraną roślinę i zabrać w torfowej doniczce do domu, aby dalej ją pielęgnować i cieszyć się z jej rozwoju.
  • OSZCZĘDZAM – codziennie wyrzucamy kilogramy odpadów. Ale czy na pewno są one bezużyteczne? Udowodnimy, że zwykłym, plastikowym butelkom i nakrętkom możemy nadać „drugie życie”. A nasza mini wystawa „odpadowego rękodzieła” niech będzie dla wszystkich inspiracją!

Kiedy? Od soboty 21 kwietnia do piątku 27 kwietnia 2018 r.

Gdzie? W Centrum Nauki i Techniki EC1 - wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa (od strony dworca Łódź Fabryczna)

Dla kogo? Dla rodzin i osób dorosłych.

Jak zdobyć bilety? Można je kupować online (także jako prezent - wystarczy przesłać wygenerowany plik PDF) oraz w kasach stacjonarnych EC1.

Czy będzie drożej? Nie, ceny biletów są takie jak zwykle, Święto Ziemi obchodzimy gratis!

Święto Ziemi w Centrum Nauki i Techniki EC1!